Běžecký areál Gnadenalm

Běžecký areál Gnadenalm má díky své poloze kvalitní sníh po většinu sezóny. Leží totiž 1300 metrů nad mořem, na půl cesty mezi středisky Untertauern a Obertauren, a ze všech stran je obklopený vyššími vrcholy. Díky tomu je oblíbený nejen mezi nadšenci, ale i špičkovými profesionálními sportovci.

V běžeckém areálu jsou tři okruhy rozlišené barvou podle obtížnosti. Nejjednodušší je modrý (5 km), který vede po rovince. Červený okruh (7,5 km) je náročnější a úplně nejdelší a nejnáročnější je černý okruh (10 km). Okruhy se několikrát kříží, takže je možné podle chuti kombinovat například červené úseky s černými.

Najdete tady také biatlonovou střelnici, útulnou restauraci, obchod, kde je možné koupit nebo půjčit profesionální běžecké lyžařské vybavení, a lyžařskou školu, kde se mohou začátečníci pod dohledem zkušených instruktorů naučit běžkovat.

Naše zkušenost

Areál jsme navštívili 10. ledna 2020. Odbočka, která k areálu vede ze silnice mezi Obertauernem a Untertauernem, se nedá minout. U areálu bez problému zaparkujete, parkoviště pro návštěvníky je dostatečně velké. Sněhové podmínky byly naprosto vynikající a trať byla pečlivě upravená pro klasický styl i pro bruslaře. Třešničkou na dortu byly nádherné výhledy na okolní sluncem zalité a sněhem pokryté vrcholy.

Mapa areálu Gnadenalm

Běžecké tratě jsou v mapě vyznačeny modře.Všechny běžecké tratě v regionu Lungau najdete zde.

Napsat komentář