5 tipů na výlety v okolí Lungau

Rakouský region Lungau je díky své poloze ideálním výchozím bodem pro výlety po okolí. Máme pro vás pět tipů na výlety, které můžete z Lungau podniknout.

Prohlídka Five Lakes Tour

Pro aktivní využití dovolené se nabízí krásná trasa vedoucí přes horská jezera od Twenger Almsee, dále přes Gollitsch-Scharte, až k hornímu a dolnímu Schönalmsee. Po cestě narazíte na horskou boudu, kde určitě musíte ochutnat Kaiserschmarrn neboli Císařský trhanec. Posilněni můžete pokračovat ještě k poslednímu jezeru Tiefenbachsee, kde se cesta stáčí zpět do údolí, ale pokud jste vyčerpání, můžete vyžít také autobus.

Porsche museum Gmünd

Automobiloví nadšenci by rozhodně měli navštívit první soukromé Porsche Automuseum v Gmündu v Korutanech. Je vzdálené asi 30 minut jízdy autem od Lungau. Rozsáhlou sbírku si můžete prohlédnout za 9 € (cca 240 Kč) za dospělého návštěvníka a za 3,5 € (90 Kč) za dítě.

Pohádková vesnička Hallstatt

Další krásný výlet vás čeká asi hodinu a půl směrem na sever v malebném městečku Hallstatt. Můžete zde navštívit například solnou komoru, nebo vyjet lanovkou na slavnou vyhlídku Five fingers. Za letních parných dnů doporučujeme vypůjčení člunu a vyjížďku po křišťálově čistém jezeře.

Orlí hnízdo

Vyrazte nejen za historií, ale také dechberoucím výhledem z Hitlerova Orlího hnízda. Orlí hnízdo leží nedaleko Salzburgu v překrásné oblasti Berchtesgaden, jízda z Lungau vám zabere něco málo přes hodinu. Na silnici vedoucí až na vrchol hory nemají auta přístup. Výchozím bodem je tedy zastávka Hintereck, odkud jezdí kyvadlově autobus. Cesta trvá okolo půl hodiny a lístek pro dospělého stojí 13 € (cca 350 Kč). Jen kousek vedle Orlího hnízda se nachází jezero Königssee, které také stojí za návštěvu.

Großglockner Straße

Zhruba 2 hodiny jízdy autem je vzdálená nejslavnější vysokohorská silnice stáčející se úchvatnou přírodou a vrcholkami hor. U vjezdu dostanete mapu s označenými vyhlídkami a restauracemi s občerstvením. Poplatek za osobní automobily je 37€ (cca 990 Kč) a všechny příjezdy po 18:00 jsou zlevněny na 27€ (cca 720 Kč).

Napsat komentář