7 tipů na zajímavosti v regionu Lungau

V oblasti rakouského Lungau jsou zajímavosti, které rozhodně stojí za návštěvu. Můžete tady navštívit přírodní parky s dechberoucími výhledy na okolní hory a jezera, ale také historické památky.

Hrad Mauterndorf

Svým honosným vzhledem a okolím vás určitě ohromí Burg Mauterndorf. Tento velmi zachovalý středověký hrad z 13. století byl v minulosti obydlen knížaty či arcibiskupem. Dnes v něm během léta najdete muzeum a také máte možnost jít na komentovanou prohlídku celého komplexu. Překvapit mohou i různé akce pro děti.

Přírodní park Riedingtal

Divoká příroda, vysoké štíty, mírně údolí, průzračná horská jezera a nedotčené vysokohorské pastviny vyzařují neodolatelné kouzlo, kterému okamžitě podlehnete. Více než 10 vysokohorských farem vás zve na občerstvení či osvěžení. Užijete si krásné výhledy, které vás naplní nejen energií ale také příjemnými zážitky.

Zámek Moosham

Vznik tohoto honosného zámku se datuje až do první poloviny 12. století. Je třetím největším zámkem Salzburgu a svého času byl administrativním centrem této oblasti. Za zdmi tohoto zámku byl zapečetěn osud mnohých čarodějnic a čarodějů, proto je v dnešní době možné navštívit i původní mučírna. Kromě toho nabízí muzeum zámku i příjemný náhled do života tamního lidu v období od 16. do 19. století.

Jezero Prebersee

Jezero se nachází 1 514 m. n. m. Rašelina a bahenní dno mu dává specifické tmavé zbarvení. V minulosti lidé věřili, že se dně ukrývají nánosy zlata. S jezerem jsou tak spojeny mnohé legendy, jejichž tajuplný děj vás zcela pohltí. Jezero není vhodné pro plavání, protože je součástí přírodní rezervace, takže je nutné chovat se podle jistých pravidel, které jsou popsány na tabulích kolem jezera.

Hrad Finstergrün

Hrad Finstergrün leží na strmém skalnatém výběžku, který poskytoval výborné místo pro komunikaci s okolními hrady. Původní stavba vznikla již v 12. století, ale do začátku 20. století se uchovala jen jako zřícenina. V roce 1908 byl hrad renovována ve stylu 13. století, aby si zachoval svou honosnou středověkou atmosféru. Hrad je také centrem volného času Rakouské Evangelické Mládeže, která poskytuje 150 míst pro nocleh mladým návštěvníkům jakéhokoliv původu či vyznání.

Five Lakes Tour

O malebné přírodě oblasti Lungau jsme se již zmínili. Výlety můžete absolvovat různě. Pěšky, autem, nebo i na kole. Pokud si vyberete kolo, určitě zvažte i Five Lakes Tour. Čeká na vás pět přenádherných jezer – Mondsee, Attersee and Traunsee, jezero Wolfgang a jezero Hallstatt. Každé jiné, ale každé magické. Okolní hory a vesničky, ve kterých jako by se zastavil čas vás velmi rychle okouzlí a vrátí do doby kdy se tudy procházela samotná Sisi.

Historická železnice

V létě můžete také nasednout na vzácný parní vláček Taurach, který vás vezme na krásnou jízdu po oblasti Lungau. Trať je již přes 100 let stará a tento parní vláček je tím nejvýš jedoucí v celém Rakousku.

A až budete mít celý region Lungau projetý křížem krážem, můžete se podívat také na zajímavosti v okolí regionu Lungau.

Napsat komentář