Zimní dovolená v Lungau

Oblast Lungau nabízí mnoho sportovního vyžití nejen v létě, ale i v zimě. Můžete zde využít lyžařské areály s upravenými sjezdovkami, vyzkoušet dlouhé běžkařské trasy vedoucí malebnou přírodou nebo se vydat na oblíbené lyžařské túry.

Lyžování

V oblasti Lungau najdete hned tři různé lyžařské areály, které poskytují sjezdovky převážně mírně až středně náročné. Jsou tedy ideální zejména pro rodiny s dětmi nebo začínající lyžaře. Všechny areály jsou propojeny skibusem, který je možné v pravidelných intervalech zdarma využít.

Největším lyžařským střediskem je zde Speiereck-Grosseck, který naleznete mezi obcemi Mauterndorf a St. Michael. Vrchol Speiereck dosahuje výšky až 2 411 m n. m. a nabízí jedinečný sjezd dlouhý 9 kilometrů z vrcholu až do údolí obce St. Michael. 

V obci St. Margarethen se nachází lyžařské středisko Aineck-Katschberg, které bývá často považováno za nejkrásnější údolí v Rakousku. Vrchol Katschberg dosahuje výšky 2 020 m n. m., převažují zde tedy černé sjezdovky, které si užijí zejména zkušení lyžaři.

Areál Fanningberg patří se svými necelými 50 kilometry sjezdovek mezi ty menší. Nabízí převážně mírné, ale široké sjezdovky, ideální pro rodiny s dětmi. 

Běžkování

Lungau nabízí více než 150 kilometrů udržovaných běžkařských tras pro klasiku a 80 km pro bruslení. V nabídce jsou hlavně vysokohorské běžecké tratě, kde se běžkuje až do jara. Mezi ty nejoblíbenější patří areál v Schönfeldu a Gnadenalmu, okruh okolo jezera Prebersee a stopa vedoucí podél řeky Muhr.

Ski touring a freeride

Lyžařské túry se těší v posledních letech velké oblibě, takže pokud vás už sjezdovky omrzely, můžete se zkusit vydat na Seeköpfl v nadmořské výšce 2 225 m. Přes východní svahy není cesta tolik náročná. Další oblíbená túra vede z města Tamsweg až na vrchol Preberu ve výšce 2 741 m n. m., odkud můžete sjet ke krásnému jezeru Prebersee. 

Freeride a jízdu v hlubokém sněhu nabízejí všechna lyžařská střediska, vždy se ale dopředu informujte o sněhových podmínkách na vámi vybraném místě. Mezi velmi oblíbené patří trasa v areálu Speiereck-Grosseck až k Restalmu.

Alpské wellness

Po mrazivém dni na sjezdovkách jistě oceníte příjemné prohřátí svalů v sauně nebo odpočinek ve wellness, pro tento případ můžete navštívit centrum Samsunn v Mariapfarru. Pro rodiny s dětmi je vhodnější bazén v obci Tamsweg, kde se nachází bazén Badeinsel i s tobogánem. 

Za humny v Obertauernu

Na hranici regionu Lugnau pak naleznete lyžařské středisko Obertauern, které nabízí krásné sjezdovky jak pro začínající, tak i pokročilé lyžaře. Velkou výhodou je především vysoká nadmořská výška, většina tratí leží ve výšce přes 2000 m n. m.